Janków Przygodzki

Dom w Twoim zasięgu

Szukając wymarzonego domu, pomyśl, jak jego lokalizacja wpłynie na funkcjonowanie Twojej rodziny.  Co liczy się dla Ciebie najbardziej? Szybki dojazd do pracy, bliskość szkoły i sklepu czy może fajne ścieżki rowerowe na wyciągnięcie ręki? W Jankowie Przygodzkim nie musisz wybierać. 

Dolina Baryczy - największy kompleks stawów rybnych w Europie, królestwo ptaków i zapierające dech w piersiach łąki. To może być Twoja nowa okolica. Zobacz niezwykły film o Dolinie Baryczy, do którego głosu użyczyła Krystyna Czubówna.

           Wygodne położenie           

Janków Przygodzki położony jest w sąsiedztwie Ostrowa Wielkopolskiego, ale też w wygodnym zasięgu Kalisza czy Ostrzeszowa. Mieszkając w Jankowie Przygodzkim nawet codzienne dojazdy do pracy nie są kłopotliwe.

Mapa Janków Przygodzki
0
Tylko 7 km na południe od Ostrowa Wielkopolskiego - dojazd zajmuje około 15 minut
0
Około 30 km od Kalisza - dojazd około 30 minut trasą S11
0
Około 30 km od Ostrzeszowa - dojazd około 30 minut trasą S11

Jeśli nie dysponujesz samochodem, transport publiczny z Jankowa Przygodzkiego ułatwi Ci funkcjonowanie:

           Wszystko na miejscu           

Jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym lub młodszego? Mieszkając w Jankowie docenisz bliską odległość przedszkola i szkoły. W centrum wsi mieszczą się:

Janków Przygodzki 25 Maj 2024 24 °C
Niedz. 26 °C 14 °C
Pn 26 °C 15 °C
Wt 23 °C 14 °C

Przy szkole znajduje się boisko piłkarskie, boisko ze sztuczną nawierzchnią, sala sportowa, a także kompleks boisk do siatkówki plażowej i bieżnia lekkoatletyczna. Wszystko w zasięgu kilku minut od Osiedla Kalinowego czy Wierzbowej Krainy.

Teren w pobliżu szkoły, przedszkola i wiaty rekreacyjnej jest monitorowany. Łącznie w Jankowie Przygodzkim zainstalowano 30 kamer, które podnoszą poziom bezpieczeństwa we wsi.

 

Codzienne zakupy załatwisz w supermarkecie Dino, który mieści się blisko szkoły i przedszkola.

W centrum wsi znajdziesz też neobarokowy kościół św. Józefa z 1925 r.

          Sport i natura          

Wybierając dom w Jankowie Przygodzkim zyskujesz nie tylko wygodę w codziennym funkcjonowaniu, ale też wiele atrakcji w czasie wolnym i bliskość natury. Czy wiesz, że lasy i grunty leśne zajmują ponad 45% powierzchni gminy Przygodzice? Wycieczka rowerowa z rodziną czy treningi biegowe w przygodzickich lasach to tylko wybrane możliwości, które na Ciebie czekają:

  • Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik

          Chcesz być na bieżąco?          

Zobacz, co słychać w Jankowie Przygodzkim i gminie Przygodzice zaglądając na:

Możesz także bez wychodzenia z domu podejrzeć przygodzickie bociany :)