W 15 minut do własnego raju

Zjawisko uciekania z miasta staje się coraz powszechniejsze i coraz bardziej modne. Ceny nieruchomości w mieście powodują, że urbaniści chcą za wszelką cenę wykorzystać każdy metr kwadratowy. Ba! Każdy metr sześcienny! Rosną więc nowe budynki ściana przy ścianie, jakby ich budowniczowie zapominali, dla kogo one powstają. Tymczasem nie rezygnując z miejskich wygód, przenosząc się w zaledwie 15 minut samochodem poza miasto, można mieszkać tak, jak się tylko wymarzy: w ciszy, bez pośpiechu, z własnym ogrodem i przyrodą w zasięgu ręki.

Twoje 100 metrów.

To wszystko znaleźć można na dwóch osiedlach w podostrowskim Jankowie, gdzie na nowych lokatorów czekają domy o powierzchni 99,8m2 wybudowanw na działkach 350-430m2.

Oferowane na Osiedlu Kalinowym i Osiedlu Wierzbowa Kraina nieruchomości to domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej z odrębnymi fundamentami i ścianami. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dwucentymetrową szczelinę, którą wypełniono styropianem zapewniającym izolację akustyczną (nie słychać sąsiada), wibracyjną i cieplną.

Do nowych „jankowskich” domów wchodzi się przez przedsionek, w którym przewidziano miejsce na szafę wnękową. Dalej duży, przestronny salon (42m2) dający wiele możliwości aranżacyjnych z wydzieleniem jadalni i strefy wypoczynkowej włącznie. Z salonem sąsiaduje bowiem kuchnia, którą - w zależności od upodobań - można zaaranżować jako pomieszczenie otwarte lub zamknięte. Z salonu ponadto możemy wyjść bezpośrednio na taras i do ogrodu.

Parter to także pomieszczenie gospodarcze z miejscem na pralkę i kabinę prysznicową oraz schody prowadzące na piętro.

Korytarz pierwszego piętra to jedynie 3,8m2. Stąd wejść możemy do każdego z trzech pokoi: 10,8m2, 11,9m2 i 15,4m2: wszystkie w pełnej wysokości, dobrze doświetlone, ergonomiczne i łatwe w aranżacji.
Czwarte drzwi prowadzą do dużej łazienki (7,6m2) z oknem. Jej wielkość i układ daje możliwość montażu zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej.

Ciepło i oszczędnie

„Jankowska” ofera to możliwość zamieszkania w domu nie tylko o nowoczesnej, niebanalnej architekturze, która po prostu podoba się i daje radość mieszkania. To także możliwość zamieszkania w domu energooszczędnym, bez mostków cieplnych, wyziębiających i wyciągających ciepło z pomieszczeń. Termiczny komfort zagwarantują: ponadstandardowe ocieplenie, w tym także ocieplone wewnętrzne szczyty budynku.

Wszystkie pomieszczenia wyposażone w ogrzewanie podłogowe, niskotemperaturowe. Pozwala to na minimalizacje wydatków na ogrzewanie i swobodną aranżację każdego z pomieszczeń.
Warto dodać, że ściany fundamentowe, izolowane przeciwwilgociowo i cieplnie, zabezpieczone są 15-centymetrowym styropianem.

Elegancko

Nowy dom w Jankowie to nie tylko wygoda i komfort. To także nowoczesny wygląd.

Trzyszybowe, energooszczędne okna osadzone są w ramach na zewnątrz w kolorze antracyt nawiązującym do koloru elewacji. Także drzwi zewnętrzne – energooszczędne - nawiązują kolorystycznie do koloru okien i elewacji. Z kolei rolety typu Integro (pancerz w kolorze okien) chowają się w puszce zlokalizowanej na zewnątrz budynku, ale ukrytej w elewacji. W części budynków rolety napędzane są silnikami elektrycznymi.

Dachy budynków pokryte zostały płaską dachówką, dodającą im nowoczesny i estetyczny wygląd, który uzpełniają odpowiednio dobrane rynny i rury spustowe.
Całość dopełnia drewniana pergola nad miejscem postojowym, która - wedle uznania - może być zadaszona np. płytami z poliwęglanu.

Istotne technikalia

Nie wszystko jednak widać na pierwszy rzut oka, jak choćby poszerzenia ram okien i drzwi z elementami ukrytymi w posadzce, wzmacniające ich konstrukcję i zapewniające trwałą eksploatację, oraz dobrą izolację termiczną. Podobnie jest ze schodami strychowymi LTK Energy - termoizolacyjnymi, nowej generacji, przeznaczonymi do budynków energooszczędnych. Warto wiedzieć, że domy w Jankowie opcjonalnie wyposażone mogą być w użytkowy strych - około 15 m2.

Z zewnątrz zobaczyć się nie da także ocieplenia posadzki izolowanej 15-centymetrowym, twardym styropianem. Posadzka piętra izolowana jest akustycznie styropianem 3-centymetrowym.

Zgodnie z życzeniem

Już dotychczasowa lektura pozwala się zorientować, że budynek składa się z pełnych dwóch kondygnacji zapewniających całkowitą swobodę aranżacji. Na piętrze zezwala na to brak skosów dachu.
Toaleta na parterze z kolei umożliwia montaż kabiny prysznicowej i zamianę jej w pełną łazienkę.

Projektanci przewidziwli przestrzeń na montaż szaf wnękowych: jedną, wspomnianą już przy wejściu oraz dwie w dwóch sypialniach na piętrze (w tym jedna o długości blisko 3 metrów!).

Mała architektura

Taras, miejsce postojowe i ścieżka do domu wyłożone wysokogatunkowa kostką betonową, wydzielenie oraz przesłony pomiędzy dwoma sąsiadującymi domami, odprowadzanie wód opadowych do instalacji drenażowej w gruncie, wyrównany i przygotowany do aranżacji teren ogrodu - to wszystko dodatkowe atuty budynków na Osiedlu Kalinowym i Osiedlu Wierzbowa Kraina w Jankowie. Do tego ogrodzenie całej działki (od frontu panele 3D w kolorze grafitowym)...

Sprawdź

Brzmi jak bajka? Po świątecznym śniadaniu wybierz się na spacer do Jankowa Przygodzkiego. Na osiedlu Kalinowym i Wierzbowa Kraina odnajdziesz ciszę, spokój i piękno Świąt Bożego Narodzenia; www.zamieszkajwjankowie.pl. 


Podpisy pod fot.Budynki w Jankowie, których szczegółowe plany znajdziesz na stronie www.zamieszkajwjankowie.pl, to pełne dwie kondygnacje pozwalające na całkowitą swobodę aranżacji. Na piętrze zezwala na to brak skosów dachu.

Szukasz wymarzonego domu? Poszukaj w najatrakcyjniejszym miejscu w okolicy Ostrowa. Sprawdź na www.zamieszkajwjankowie.pl